ALICJA SZYMAŃSKA – WAGNEROWSKI SEN

Ukończyła Wydział Grafiki u prof. J.J. Aleksiuna we wrocławskiej PWSSP w 1981 roku.
Była projektantką wzorów w Fabryce Dywanów „Kowary” S.A. i Kamiennej Górze.
Obecnie zajmuje się malarstwem, akwarelą, monotypią i rysunkiem.
Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych. Brała również udział w wystawach prezentujących jeleniogórskie środowisko artystyczne w BWA w Jeleniej Górze, w Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki „Źródło” w Białej Podlaskiej w 1988 r., w wystawie „Pro Figura’’, w Bautzen w 2001, w jeleniogórskim BWA w 2012 r. w wystawie „Znaki czasu. Zapisy przestrzeni”.

Prace w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, BWA w Jeleniej Górze, zbiorach prywatnych w Polsce, Kanadzie, Anglii, Szwecji, Holandii, Australii i USA.

„… w dzieciństwie, szukałam ukrytego i bezpiecznego miejsca, czegoś co będzie tylko moje, gdzie mogłam czuć pewność, że tu mnie nikt nie znajdzie, nie zakłóci dobrej ciszy. Skrytki, zakamarki podwórek, jednocześnie nie mogłam przestać rysować. Ołówek, kredka. Zaczęłam kreślić, może były to „bazgroły”, później rysować, rysować bez końca…Aury plusów i minusów, mix życia, no i …do dziś: kreuję niby realistyczne twory, opowiadam nie do końca, opowiadam to co mnie smuci, zachwyca, zaskakuje, rani. Chcę zatrzymać obrazem, sekundy, minuty – czas zamyślenia, którego coraz mniej. Kosmos, abstrakcja, muzyka, naukowe odkrycia inspirują, a zachwyca Leonardo da Vinci, Bosch, Vermeer van de Velde jak nadchodząca wiosna,,,, a ja jestem akwarelowa, rysunkowo-graficzna, czasem kusi prostsza, syntetyczna linia, próby malarskich wariacji, by wrócić pokornie do rysika, piórka i tuszu…”

Share Project :

Cena wywoławcza: 565 zł

  • Wymiary:28x40 cm
  • Categories:
  • Technika:
    • rysunek tuszem
  • Share Project :