KRZYSZTOF FIGIELSKI – MIASTO II

Urodził się w 1956 roku.
Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w pracowniach prof. Macieja Urbańca – plakat, oraz prof.Teresy Pągowskiej – malarstwo. Dyplom uzyskał w 1982 roku. Uprawia twórczość w dziedzinie rysunku, grafiki wydawniczej i warsztatowej, ilustracji, malarstwa. Głównym źródłem jego inspiracji i odniesień jest wyobraźnia, świat baśni i mitów.

Współpracował m.in.: z czasopismami: „Literatura”, „Topos”, „Poezja”, „Albo albo – problemy psychologii i kultury”, „Grizzli”, „Le Monde diplomatique – edycja polska”, wydawnictwami LSW, Eneteia., a także z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej Eko-Oko i Centrum Inicjatyw Oświatowych w Warszawie. Jest autorem redakcji graficznej miesięcznika „Midrasz” oraz niezależnego myślnika “Czerwony Kapturek”. Publikacje rysunków Krzysztofa Figielskiego znaleźć można w prasie społeczno-kulturalnej.

Brał udział w wystawach w kraju i za granicą (ponad trzydzieści wystaw zbiorowych i indywidualnych). Jego ostatnia wystawa indywidualna: „Porozmawiajmy o drzewach”, Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie 2017.

Share Project :

Cena wywoławcza: 270 zł

  • Wymiary:18,7 x 29,7 cm
  • Categories:
  • Technika:
    • technika mieszana (karton)
  • Share Project :