36. BARBARA PRZYBYSZÓWNA – SKAŁKA ODYSEUSZA

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa u prof. Zygmunta Kotlarczyka. Uprawia przede wszystkim rysunek i malarstwo. Przez wiele lat zajmowała się pedagogiką artystyczną oraz arteterapią z dziećmi oraz młodzieżą, przewlekle chorymi i kalekimi.

Brała udział w wielu plenerach i wystawach, zrealizowała kilka wystaw indywidualnych zarówno w kraju jak i za granicą (Niemcy, Węgry). Jej obrazy w większości znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą (Niemcy, Anglia, Kanada). Od ponad 30 lat mieszka i tworzy w Jeleniej Górze.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Gliwicach. Wystawy indywidualne: w 2012 w Jeleniej Górze ( ,,Doświadczanie rzeczywistości”- Książnica Karkonoska) 2010r. w Gliwicach (,,Morfologia doznań”- restauracja ,,Trzy światy”) oraz w 2010r. ,,Rysunek-zapis rozważań” w Świebodzicach. Od 2009r stale uczestniczy w dorocznych wystawach okręgowych ZPAP Okręgu Gliwicko-Zabrzańskiego.

,,Sztuka to powoływanie nowych bytów i wyrażanie swoich subiektywnych prawd, bo tylko takie istnieją. W moim przypadku to zadawanie pytań o tajemnicze związki podświadomości z przypadkiem, ukazywanie niewidzialnego oraz dostrzeganie jedności w wielości form natury/życia mikro i makro kosmosu.”

 

Share Project :

Cena wywoławcza: 2 500 zł