27. JOANNA KAUCZ – BEZ TYTUŁU [2018]

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2007 roku obroniła dyplom na Wydziale Grafiki w Pracowni Rysunku Zawodowego prof. E. Geta-Stankiewicza oraz w 2009 roku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w IX Pracowni Malarstwa prof. A. Dymitrowicza i Pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce prof. W. Kaniowskiego.

Od 2012 roku asystentka w Katedrze Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Do 2015 r. współprowadziła zajęcia z malarstwa i rysunku w pracowni prof. Tomasz Schwarza, aktualnie współprowadzi zajęcia z malarstwa w pracowni dyplomującej prof. Zdzisława Nitki. Malarstwem, jak i innymi dziedzinami sztuki interesuje się od zawsze. Praca na Akademii Sztuk Pięknych pozwala jej łączyć pasję i inne sfery zainteresowań, rozwijać się personalnie i artystycznie, a także działać na rzecz studentów jak i uczelni. Organizuje wystawy, plenery oraz warsztaty. Jest aktywna artystycznie, od czasu studiów nieprzerwanie prezentuje swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Bierze udział w konkursach, plenerach, konferencjach oraz realizuje projekty kuratorskie i badawcze m.in. zrealizowany w 2018 roku duży projekt kuratorski „Tomasz Schwarz ’55”. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w tym: Wyróżnienia Regulaminowego na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017oraz Wyróżnienia Redakcji Patronackiej Kwartalnika “Artluk”, Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie na plakat Dni Zielonej Góry Winobranie 2019, a także w 2019 roku Nagrody Rektora ASP – za osiągnięcia artystyczne. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem oraz grafiką komputerową. Mieszka, pracuje i tworzy we Wrocławiu.

Share Project :

Cena wywoławcza: 3 125 zł

  • Wymiary:43 x 30 cm
  • Categories:
  • Technika:
    • olej na desce oklejonej ręcznie wyrabianym papierem
  • Share Project :