50. KRYSTYNA MATUSIAK – ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA [1980]

Urodziła się w Kowarach w 1952 roku. W latach 1974-1979 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W 1979 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego oraz malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, collage, exlibris, pozłotnictwo, malarstwo ścienne. Obecnie uczy się grafiki komputerowej. W 1988 roku na II Salonie Wiosennym otrzymała III nagrodę za grafikę „Gra w klasy”. Od 2010 r. mieszka w Bukowcu.

Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi. Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Pomorza Środkowego w Szczecinie, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Państwowej Galerii Sztuki w Łodzi, Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, Del Bello Galery w Toronto, Foundation la Polone au Coeur-les Enfants de la Vie we Francji. Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w Domu Dziecka nr2 w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in.: w Anglii, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Kanadzie, USA i w Niemczech. Od 1997 roku artystka jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Św. Jerzego w Łodzi, które mieści się przy ul. Św. Jerzego 10/12 w Łodzi.

Artystka aktywnie uczestniczy w zbiorowych wystawach Stowarzyszenia Artystów Św. Jerzego, które odbywają się na terenie całej Polski. Od 2006 roku jest członkiem Stowarzyszenia ”Lepsza Łódź”.

Share Project :

Cena wywoławcza: 8 750 zł