35. MARIUSZ SZEWCZYK – STAŃCZYK, PAN TWARDOWSKI, JANUSZ ŁOZOWSKI, ELŻBIETA MARIA BRYLL – RATUSZ w JELENIEJ GÓRZE

Zestaw trzech prac, każda w cenie wywoławczej po 660 zł:

MARIUSZ SZEWCZYK – STAŃCZYK

Cena wywoławcza: 660 zł

Wymiary: wys. 40 cm

Technika: ceramika

„Rzeźba ceramiczna barwiona, szkliwiona wypalana autorstwa Mariusza Szewczyka z Wrocławia, przedstawiająca STAŃCZYKA. Stańczyk był nadwornym błaznem Zygmunta I Starego i Zygmunta Augusta w XV wieku. Postać znana dzięki swoim żartom, konceptom dworskim i politycznym. Stał się symbolem mądrego sceptyka zadumanego nad losem kraju”.

MARIUSZ SZEWCZYK – PAN TWARDOWSKI

Cena wywoławcza: 660 zł

Wymiary: ok. 35 cm

Technika: ceramika

„Rzeźba ceramiczna barwiona, szkliwiona, wypalana autorstwa Mariusza Szewczyka z Wrocławia przedstawiająca Pana Twardowskiego z czapką w ręku siedzącego na księżycu. Szlachcic ten żyjący w XV wieku zwany polskim Faustem, zaprzedał duszę diabłu w zmian za dostęp do magii i wiedzy tajemnej (…)”.

 MARIA ELŻBIETA BRYLL, JANUSZ ŁOZOWSKI – RATUSZ W JELENIEJ GÓRZE

Cena wywoławcza: 660 zł

Wymiary: 40 x 30 cm

Technika: akwarela – kolaż

„Akwarela na kartonie autorstwa absolwenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Janusza Łozowskiego, przedstawiająca jeleniogórski Ratusz. Artysta namalował budowlę stosownie do swoich artystycznych wizji postrzegania pozazmysłowego, czego efektem budynek Ratusza został zawoalowany kosmicznym kokonem, uniemożliwiającym wydostanie się poza horyzont. Ubolewająca nad tym wizerunkiem właścicielka Galerii PRINZ w Jeleniej Górze własnoręcznie dokonała otwarcia tego zamkniętego kokonu poprzez wycięcie trójkąta w kartonie i umieszczenie w nim wizerunku dłoni kobiecych, które wypuszczają w przestworza stado gołębi pocztowych w nadziei zesłania ratunku dla Miasta Jeleniej Góry. Autor obrazu wyraził aprobatę dla powstałego kolażu.

Share Project :