76. PATRYK LEWKOWICZ – LUXEMBOURG PARC PARIS

PATRYK LEWKOWICZ [ur. 1959, Nowa Sól]

Mieszka w Jeleniej Górze. Artysta malarz. Studiował na WSSP w Poznaniu. W 1986 roku założył, a do roku 1992 został liderem grupy malarzy “eR” przy JTSK w Jeleniej Górze. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Francji, Czechach. Wykorzystuje fotografię do kompozycji, która jest podporządkowana malarstwu. Wiele jego prac znajduje się w kolekcjach i zbiorach prywatnych i niektórych muzeach w kraju i za granicą. Twórca wielu happeningów, performance oraz działań parateatralnych. Związany twórczo od wielu lat z Paryżem, gdzie powstała koncepcja Linii Nieskończoności. Publikacje takie jak; “Ostragehege” – Literatura i Sztuka, okładki i ilustracje do wydawnictw poezji m.in. Miłosz, Szymborska, Herbert, Peter Gehrich, W. Izaak, Strugała, Różewicz i inne.

Share Project :

Cena wywoławcza: 4 600 zł

2021 r.

  • Wymiary:50 x 70 cm
  • Categories:
  • Technika:
    • olej na tekturze
  • Share Project :