8. SEBASTIAN PIETKIEWICZ – ZESTAW KULTOWE FORMY: KARAFKA + 2 SZKLANKI JAK KUBEK

KARAFKA z kolekcji Kultowe Formy, inspirowana butelką na mleko z czasów PRL. Projekt dla Huty “Julia”, 2015. Materiał – szkło kryształowe, ręcznie szlifowane.

SZKLANKA JAK KUBEK. Inspiracją do projektu tej szklanki był ceramiczny kubek który pochodzi z czasów mojego dzieciństwa, dawniej popularny w takich kultowych miejscach PRL-u jak bary mleczne. Kształt szklanki pozwala na umieszczenie jednej w drugiej co zmniejsza powierzchnię ekspozycji a jednocześnie pozwala na własną kompozycję składającą się z różnych zdobin. Radość z tego projektu dają mi między innymi takie komentarze zamieszczane na portalach społecznościowych jak: “Inspiracja (?) Kubek retro społem ;)”. Kształt szklanki nawiązuje do popularnej formy kubka ceramicznego i jest to trochę powrót do projektu “Kultowych Form ” Dzięki modułowej konstrukcji i różnym szlifom w górnej części formy możemy składać szklanki jedna w drugą i samemu komponować układ dekoracji. Składane pionowo szklanki oddają miejsce na półce i stają się elementem dekoracyjnym tak mocno związanym ze szkłem kryształowym. Rok powstania – 2017 r. Wyróżnienie Must Have, Łódź Design Festiwal, 2020 r. Materiał – szkło kryształowe. Kolekcja Pietkiewiczdesign, producent Huta Julia.

W skład zestawu wchodzi:

– karafka, poj. 1000 ml, wys. 24,5 cm
– 2 SZKLANKI JAK KUBEK, poj. 320 ml, wys. 9,5 cm, śr. 8 cm


SEBASTIAN PIETKIEWICZ

W 2001 roku obronił dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dwa lata później ukończył Podyplomowe Studium Przestrzeni Scenicznej na Wydziale Architektury Wnętrz ASP we Wrocławiu. Po studiach pracował jako projektant w hutach szkła: Huta Szkła Kryształowego Sudety w Szczytnej, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach oraz Huta Szkła Gospodarczego Zawiercie w Zawierciu. Od 2013 roku jest głównym projektantem w hucie Julia w Piechowicach. Od 2018 współpracuje z Hutą Edwanex. We współpracy z Leroy Merlin i Instytutem Wzornictwa Przemysłowego zaprojektował modułowe doniczki w ramach kampanii „Dobrze Zaprojektowane”, 2011. Wyróżnienie „Must Have” za kolekcję „Metropolis”, oraz za Zestaw Śniadaniowy nr 1 wchodzący w skład kolekcji „Polski Stół”, Łódź Design Festival, 2016. Wyróżnienie Must Have za kolekcję „Blanca” oraz Must Have za kolekcję „Łatki” 2017, Must Have za „Szklanka jak kubek” 2020. Udział w wystawach zbiorowych w Czechach, Polsce, Rumuni, Francji , Niemczech, USA , Korei Południowej, Finlandii. Wystawa indywidualna „Kultowe formy – Sebastian Pietkiewicz” – zorganizowana w ramach projektu: “Tak, kupuję polski design!” w Galerii BB, Kraków 2016.

Po więcej odsyłamy tutaj: web

Share Project :

Cena wywoławcza: 750 zł